Sviatosti – Szentségek

KRST - KERESZTELŐ

Sviatosť krstu je potrebné nahlásiť dostatočne včas pred plánovaným dátumom osobne na farskom úrade. Termín obradu i poučenia rodičov a krstných rodičov si dohodnete osobitne s kňazom. Je potrebné priniesť rodný list dieťaťa.

A keresztelést a szülők a tervezett időpont előtt  időben jelentsék be személyesen a plébánia hivatalában.  Szükséges a gyermek anyakönyvi kivonata.

SOBÁŠ - ESKÜVŐ

Sviatosť manželstva je potrebné nahlásiť aspoň tri mesiace pred plánovaným dátumom osobne na farskom úrade. Podrobnosti o obrade a potrebnej príprave si dohodnete osobne s kňazom. Je potrebné priniesť krstný list, ak uchádzači neboli krstení v šahanskej farnosti.

Esküvőt a házasulandók legalább három hónappal a tervezett időpont előtt jelentsék be. Szükséges a házasulandók keresztlevele, amennyiben nem az ipolysági egyházközségben (volt) voltak megkeresztelve.

PRVÉ SV. PRIJÍMANIE - ELSŐÁLDOZÁS

Na prípravu na prvé sväté prijímanie sa treba nahlásiť v prvých mesiacoch školského roka cez učiteľa náboženskej výchovy. O farskej katechéze sa dozviete z oznamov pri nedeľných svätých omšiach.

Az elsőáldozásra való előkészületre az iskolai év első hónapjaiban a hitoktatónál kell jelentkezni. A katekézisről a vasárnapi szentmisék hirdetéseiből tájékozódhatnak.

SVIATOSŤ POMAZANIA - BETEGEK SZENTSÉGE

Sviatosť pomazania vyslúžime kedykoĺvek podľa potreby. Kontaktujte nás na našich tel. číslach:

0903 828 340, 0907 429 228

A betegek kenetét szükség szerint, bármely időpontban kiszolgáltatjuk. Hívjanak minket a fenti telefonszámokon.